Dziś jest

NiedzielaImieniny
17Olimpii
grudnia 2017Łazarza

Archiwum aktualnośœci

Przeglądaj archiwum

Aktualności

Marsz dla życia

Poniedziałek, 19 czerwca 2017
W niedzielę, po mszy w kościele Ducha Świętego, około godz. 17 kilkaset osób wyszło na ulice Szczecinka by w Marszu dla życia i rodziny zamanifestować przywiązanie do rodziny i wartości chrześcijańskich. Na transparentach dominowały hasła podkreślające, że rodzina to najważniejsza komórka społeczna. Podczas marszu z głośników płynęły słowa św. Jana Pawła II skierowane do rodzin. To już siódmy Marsz dla życia i rodziny w Szczecinku.
- W tym roku przyświeca nam hasło: Czas na rodzinę - mówi Andrzej Mantyk, organizator marszu. - To hasło niesie podwójne przesłanie. Na płaszczyźnie społecznej i rodzinnej. W rodzinnej zwraca uwagę na relacje pomiędzy członkami rodziny, a w społecznej to radość z tego, że rodzina w końcu została zauważona. W końcu w Polsce podejmowane są działania mające na celu poprawę życia rodzin.

Uczestnicy w pełni identyfikują się z tym hasłem:

-Życie jest najważniejsze. Rodzina jest najważniejsza do rozwoju społeczeństwa. Zawsze będę popierał takie mądre wartości i nigdy nie będę się godził na przykład a to, by dwóch panów wychowywało dzieci.