Loading...
Biznes i Finanse

Adwokat Wodzisław Śląski

Prawnicy mają różne specjalizacje, więc przy wyborze kancelarii powinno się zwrócić uwagę na zakres świadczonych przez nią usług. Porady prawne w Wodzisławiu Śląskim czy innym mieście udzielane są przez adwokatów specjalizujących się w sprawach karnych. Dowiedz się, co obejmuje ta dziedzina prawa. Jak wygląda kontakt z kancelarią i czy trzeba się do niego odpowiednio przygotować?

Prawo karne

Z pomocy prawnika korzystają osoby pokrzywdzone, podejrzane oraz oskarżone. Każda z nich ma nieco inne potrzeby. Na początku jednak warto uświadomić sobie, czego dotyczy prawo karne. Obejmuje ono sprawy związane z:

  • wyłudzaniem podatku VAT i praniem brudnych pieniędzy,
  • spowodowaniem wypadku drogowego pod wpływem alkoholu,
  • znęcaniem się nad inną osobą,
  • przyjmowaniem lub wręczaniem łapówek,
  • posiadaniem narkotyków,
  • zabójstwem,
  • ujawnieniem faktów objętych tajemnicą lekarską,
  • uprowadzeniem osoby małoletniej.

Szczególną kategorią spraw są także przestępstwa gospodarcze. Adwokat w Wodzisławiu Śląskim czy innym mieście zajmuje się między innymi procesami dotyczącymi fałszowania znaków towarowych, wykorzystywania trudnej sytuacji kontrahenta oraz wyłudzeniami ubezpieczeń.

Współpraca z adwokatem

Udając się do kancelarii prawniczej, powinno się przygotować na omówienie swojej sprawy. Adwokat musi mieć dostęp do wszystkich informacji dotyczących określonej sytuacji. Dzięki temu jest w stanie przedstawić klientowi możliwe scenariusze działania oraz zaplanować sposób wykorzystania dowodów. Prawnik składa wnioski i pozwy na wyraźne życzenie mocodawcy. Sama porada jest niezobowiązująca i nie musi prowadzić do sprawy w sądzie. Jeśli jednak tak się zdarzy, rolą kancelarii jest reprezentowanie klienta przed organami władzy.

Kancelaria prawa karnego

Każde przestępstwo wiąże się z precyzyjnie wyrażonymi w ustawach konsekwencjami. Jeśli jesteś poszkodowany, możesz ubiegać się o sprawiedliwość w sądzie. Jeśli należysz do osób podejrzanych, masz prawo do pomocy adwokata. Zbierz wszystkie fakty i przeanalizuj swoją sytuację.