Loading...
Technologie

Co to jest generator dwutlenku chloru?

Co to jest generator dwutlenku chloru?

Zanieczyszczenie wody to olbrzymie zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Dlatego tak istotny jest proces uzdatniania. Jedną z najgroźniejszych bakterii, jakie atakują ciecz, jest legionella, która w skrajnych przypadkach może nawet powodować śmierć. Na szczęście istnieją maszyny skutecznie neutralizujące zarazki. Zobacz, jakie!

Czym jest generator dwutlenku chloru?

Jest to specjalne urządzenie, którego zadaniem jest zwalczanie groźnych bakterii znajdujących się w wodach użytkowych i pitnych. Generator dwutlenku chloru jest szczególnie polecany do zabijania legionelli odpowiedzialnej za wywoływanie legionellozy, bardzo groźnej choroby. 

Maszyna składa się z trzech równie istotnych układów. Są to: 

  • system do wytwarzania CLO2,
  • zestaw sond, które wykonują pomiary i wykrywają obecność zarazków,
  • elementy dozujące, dobierające odpowiednią dawkę biobójczą i wypuszczające gaz.

Współgranie wszystkich tych części stwarza skuteczną broń przeciw bakteriom i zapewnia efektywne uzdatnianie wody, eliminując ryzyko infekcji. 

Jakie są najlepsze generatory dwutlenku chloru?

Wybór na rynku jest duży. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się modele, które wyposażono w system sterowania ONLINE. Pozwala on na monitorowanie stanu cieczy i diagnozowanie zagrożenie, a następnie podjęcie stosownych działań z dowolnego miejsca przy wykorzystaniu specjalnego oprogramowania. Takie rozwiązania mają wyłącznie urządzenia najwyższej jakości. 

Generatory zwalczą zagrożenie w różnych branżach 

Z maszyn tego typu korzystają przede wszystkim firmy działające w branży przemysłu spożywczego oraz produkujące napoje. Generator dwutlenku chloru to również podstawowy element wyposażenia oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody, ale także w gospodarstwach rolniczych lub przedsiębiorstwach prowadzących np. hodowlę bydła. inwestycja w takie urządzenia to gwarancja bezpiecznej działalności.