Loading...
Moda i Styl

Czapki dziecięce na lato — jak dopasować rozmiar?

Czapki dziecięce na lato — jak dopasować rozmiar?

Głowa dziecka powinna być odpowiednio chroniona przez cały rok. Zimą zagrożenie stanowią oczywiście niskie temperatury oraz silny wiatr, z kolei latem maluch bez odpowiedniej osłony może być narażony nawet na udar słoneczny ze względu na zbyt mocne promieniowanie. Warto więc wyposażyć się w kilka czapek czy innych akcesoriów dopasowanych do pory roku i warunków panujących na zewnątrz. Czy wiesz jaki model nakrycia na głowę dla dziecka wybrać? Sprawdź.

Najpopularniejsze rodzaje dziecięcych nakryć głowy na lato

Akcesoria noszone podczas dni, w których panują wysokie temperatury, powinny być wykonane z delikatnych i przewiewnych materiałów (m.in. bawełny, lnu i wiskozy). W sklepach można znaleźć klasyczne czapki dziecięce z daszkiem, w tym m.in. z tylną częścią wykonaną z siateczki lub wiązaniem pod szyją. Ponadto producenci oferują takie propozycje jak:

  • modele ażurowe dla dziewczynek, z dodatkowymi zdobieniami,
  • kapelusze wykonane z bawełny czy lnu (jednokolorowe lub wzorzyste) w wersjach dla chłopców i dziewczyn,
  • eleganckie kapelusze słomkowe,
  • lekkie chustki czy opaski na głowę (sprawdzą się głównie u najmłodszych dzieci).

Jakie rozmiary czapek są dostępne w sklepach?

Poza wyborem określonego modelu, a także koloru, klienci muszą także wziąć pod uwagę rozmiar produktu. Część producentów podaje na metce wiek dziecka, jednak lepiej zasugerować się w tym przypadku obwodem głowy. W sklepach można zazwyczaj znaleźć zakresy od 36 (niemowlęta) aż do 57 cm (nastolatki). Kolejny istotny pomiar to głębokość nakrycia głowy. Przed złożeniem zamówienia dobrze więc zmierzyć obwód (kilka centymetrów nad łukiem brwiowym) oraz długość całkowitą dotychczas noszonej czapki, doliczając do wyniku około 3 centymetry. Oczywiście nikogo chyba nie zdziwi fakt, że największy wybór tego typu akcesoriów dla najmłodszych jest dostępny w internecie. Proponowana oferta to bogactwo wzorów, kolorów i faktur.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas zakupu nakrycia głowy?

Poszukując odpowiedniej czapeczki, warto również kierować się upodobaniami dziecka. To ważne, aby nakrycie głowy spodobało się maluchowi, dzięki czemu będzie je chętnie nosić. Niestety notorycznie zdarza się, że kilkulatek ściąga z głowy czapkę lub chustkę, co oczywiście przy wysokich temperaturach jest wykluczone i bardzo ryzykowne. Dobrze więc postawić na produkty z bohaterami ulubionych bajek.