Loading...
Moda i Styl

Czapki dziecięce zimowe — czym kierować się podczas zakupu?

Czapki dziecięce zimowe — czym kierować się podczas zakupu?

Bez względu na porę roku należy odpowiednio zabezpieczyć głowę malucha zarówno przed zbyt niskimi temperaturami czy wiatrem, jak i silnym nasłonecznieniem. Rodzice zwykle kierują się oryginalnym wzornictwem czy bajkowymi motywami umieszczanymi na dziecięcych akcesoriach, jednak w przypadku czapek zimowych najważniejszy jest dobór materiału i rozmiaru. Czy wiesz, w jaki sposób dokonać pomiarów w celu dopasowania nakrycia na głowę? Sprawdź. 

Czapka dla dziecka na zimę — jaki materiał wybrać?

Delikatna skóra dziecka jest dosyć wrażliwa, dlatego dobór właściwego nakrycia głowy może stanowić niemałe wyzwanie dla rodzica. Zapewnienie komfortu podczas noszenia czapki powinno być priorytetem, ponieważ tylko wtedy maluch nie będzie notorycznie ściągał nakrycia z głowy, co z kolei mogłoby doprowadzić do wychłodzenia i przeziębienia organizmu. Na rynku dostępne są zimowe  czapki dziecięce wykonane z następujących materiałów:

  • wełna (o właściwościach termoizolacyjnych),
  • polar (modele z tej przewiewnej tkaniny sprawdzą się podczas spacerów i wszelkich zimowych aktywności na śniegu),
  • akryl (największą zaletą jest elastyczność i tym samym komfort noszenia, jednak nakrycia akrylowe przeznaczone są raczej do noszenia w dni, gdy panują plusowe temperatury, ze względu na niskie właściwości zatrzymywania ciepła).

Gdzie kupić dziecięce nakrycie głowy?

Klienci mogą zdecydować się na zakupy w galeriach handlowych lub skorzystać z oferty sprzedawców działających online. Zamówienia złożone przez internet są zazwyczaj wysyłane w krótkim czasie, a w razie nietrafienia z rozmiarem lub fasonem zawsze można zwrócić towar. Dobrze jednak wcześniej dokonać odpowiednich pomiarów i sprawdzić tabelę z rozmiarami czapek udostępnianą przez producenta. W internecie można też znaleźć wiele produktów szytych ręcznie na indywidualne zamówienia czy gotowych zestawów składających się z czapki oraz szalika lub komina i rękawiczek na zimę.

Jak dopasować rozmiar czapki dla dziecka?

Do dokonania pomiarów należy użyć centymetra krawieckiego, który trzeba umieścić w najszerszym miejscu głowy (kilka centymetrów nad łukiem brwiowym z uwzględnieniem uszu). Rozmiary podawane przez producentów najczęściej znajdują się w zakresie od 36 do 57 cm. Część sprzedawców stosuje na metkach rozmiarówki z informacjami dotyczącymi wieku malucha, jednak pewniej jest zasugerować się obwodem głowy.