Loading...
Dom i Ogród

Czy oferowane w Poznaniu rolety zewnętrzne podtynkowe to dobre rozwiązanie?

Czy oferowane w Poznaniu rolety zewnętrzne podtynkowe to dobre rozwiązanie?

Na montaż przesłon okiennych, przede wszystkim ograniczających dostęp promieni słonecznych, ale też dających wiele innych korzyści, decyduje się coraz więcej osób w Polsce. Coraz większą przy tym popularnością cieszą się rolety zewnętrzne. Sprawdź, czy ich wersja podtynkowa, oferowana w Poznaniu, to dobre rozwiązanie.

Dlaczego warto wybrać rolety zewnętrzne?

Osoby chcące zamontować przesłony na swoich oknach mają do wyboru bardzo wiele możliwości —  produktów różniących się budową, sposobem montażu i obsługi, wyglądem i materiałem wykonania. Przede wszystkim jednak do wyboru są rolety wewnętrzne, a także zewnętrzne, zwane też elewacyjnymi. Dodatkowo firma z Poznania oferuje rolety zewnętrzne natynkowe i podtynkowe. Te drugie trzeba zaplanować w czasie powstawania budynku lub wymiany stolarki okiennej, gdyż ich montaż wymaga odpowiedniego przygotowania nadproża. A dlaczego w ogóle warto zdecydować się na montaż rolet elewacyjnych?

Ich bardzo ważną cechą są właściwości antywłamaniowe, jakich inne przesłony okienne nie posiadają. Oczywiście można je też montować na drzwiach balkonowych. Taka bariera nie jest łatwa do sforsowania dla potencjalnego włamywacza, wydłuża czas włamania się do domu, a także daje szansę, że złodziej zostanie zauważony bądź usłyszany, jest to zatem ważny element zabezpieczenia. O montażu takich przesłon warto pomyśleć kiedy np. często wyjeżdża się z domu. Poza tym oferowane w Poznaniu rolety zewnętrzne podtynkowe świetnie chronią przed hałasem oraz przed uciekaniem ciepła —  nie mówiąc o tym, że mogą nawet całkowicie blokować dopływ światła słonecznego. Są skuteczniejsze niż przesłony wewnętrzne, zapewniają zatem więcej komfortu w nawet najbardziej upalne dni, a także oszczędności na klimatyzacji.

Komfort w pomieszczeniach i efektowny wygląd

Zarówno podtynkowe, jak i natynkowe rolety, gdy są dobrze wykonane, nie tylko świetnie spełniają swoją rolę, gwarantując wielowymiarową ochronę domu i domowników, ale też wyglądają bardzo efektownie. Mają przede wszystkim nowoczesny charakter, podkreślając taką samą stylistykę elewacji.