Loading...
Dom i Ogród

Czy zamawianie pieczywa online to dobry pomysł?

Czy zamawianie pieczywa online to dobry pomysł?

Zakupy przez internet w wielu dziedzinach stały się już normą. Mają wiele zalet, między innymi oszczędzają czas, często też pieniądze oraz są zwyczajnie wygodne. A czy w ten sposób można zamawiać pieczywo? Tak! A czy warto? Sprawdź!

Kto oferuje pieczywo online?

Chcąc przez internet zaopatrywać się w chleb, bułki czy inne wypieki, można korzystać między innymi z ofert lokalnych marketów, które oferują taką formę zakupów i ich dowóz, zwykle na terenie miasta i ewentualnie jego bliskich okolic. Jest też jednak jeszcze inna, lepsza opcja, polegająca na zakupie chleba rzemieślniczego, nieporównywalnie wyższej jakości niż wypieki marketowe czy nawet pochodzące ze zwykłych piekarni, w jakich mogą być stosowane polepszacze smaku. Piekarnia proponująca wysyłkę pieczywa na całą Polskę, do paczkomatu, a także dowożąca pieczywo na terenie Poznania, do domów, ale też na przykład biur, ma bardzo interesującą ofertę. Możliwość odwiedzenia w celu nabycia chleba najbliższego paczkomatu zamiast zatłoczonego sklepu zostanie doceniona zwłaszcza przez osoby niemające czasu czy po prostu nielubiące tracić go w kolejkach. Jednocześnie można regularnie cieszyć się dostawami świeżego chleba.

Czy taki chleb będzie miał odpowiednie walory?

Im mniej czasu upłynie od wyjęcia bochenka z pieca do trafienia na stół, tym lepiej. Czy wobec tego zamawianie pieczywa online, co wiąże się z jego transportem nawet przez kilka dni, ma sens? Tak, ponieważ w ten sposób sprzedawane są tylko odpowiednie do tego wypieki, czyli wykonywane na zakwasach. Dzięki obecności bakterii zakwas powoduje, że chleby czy bułki są znacznie dłużej świeże, więc nawet dłuższy czas transportu czy pozostawania w paczkomacie, w oczekiwaniu na odbiór przesyłki, nie sprawi, że pieczywo stanie się suche czy straci inne swoje walory. Zamawianie takich wypieków jest też ważne z punktu widzenia ekonomii —  długo świeży i smaczny chleb nie będzie się marnował, gdyż zje się go do ostatniego kawałka.

Sprawdź sam!

Jest wiele sposobów na delektowanie się pysznym pieczywem, idealnie świeżym, jak codzienne wizyty w piekarni o świcie czy mrożenie naddatku chleba. Jednak wydaje się, że zamawianie go do paczkomatu i możliwość odbioru bez kolejek jest szczególnie atrakcyjna. Jest to też okazja do nabycia wypieków rzemieślniczych, które nie zawsze można znaleźć stacjonarnie w swojej miejscowości.