Loading...
Technologie

Drukarki poleasingowe — co warto wiedzieć?

Zakup dobrego urządzenia drukującego, bardziej zaawansowanego niż niewielki sprzęt przeznaczony typowo do użytku domowego, to spore wyzwanie finansowe. Można jednak znacznie zaoszczędzić, decydując się na wybór sprzętu poleasingowego. Czym on jest i dlaczego warto go wybrać? Sprawdź!

Poleasingowe nie tylko komputery

O używanych komputerach, tzw. poleasingowych, na pewno każdy słyszał. Są to urządzenia pochodzące przede wszystkim z firm, gdzie wymiany sprzętu dokonuje się dość często. Takie artykuły oferowane są w cenach znacznie niższych niż nowe, mimo iż są nadal niestare i zwykle też w świetnym stanie —  jeśli mają jakieś defekty, ich ceny są jeszcze niższe. Trzeba jednak wiedzieć, że komputery to nie wszystko, kupić można też drukarki poleasingowe. Czy warto? Zdecydowanie tak, zwłaszcza że prawie zawsze są to wysoko zaawansowane sprzęty, odznaczające się dużą wydajnością, szybkością drukowania i świetną jakością wydruków — jak przystało na zastosowanie profesjonalne. Ponieważ zaś ich ceny są nawet o połowę niższe niż w sklepie, jest to wyjątkowa okazja, by nabyć sprzęt, jaki w innych okolicznościach mógłby być poza zasięgiem kupującego. Poza tym urządzenia takie zawsze pochodzą od renomowanych firm, co przesądza o ich jakości oraz trwałości —  przedsiębiorstwa nie inwestują w tanie odpowiedniki nieznanych producentów.

Co można kupić?

Sprzedawcy tego rodzaju urządzeń oferują różnego rodzaju drukarki —  atramentowe, laserowe, rozmaite modele. Z ofert takich mogą zatem korzystać przedsiębiorcy chcący budżetowo wyposażyć swoje biuro, jak i użytkownicy prywatni, szukający często mniejszych urządzeń, niezajmujących dużo miejsca w pokoju. Można też kupić całe zestawy biurowe, nierzadko w jeszcze korzystniejszych cenach aniżeli w przypadku pojedynczych urządzeń. Na pewno zatem warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie.