Loading...
Technologie

Drukarki poleasingowe — tak czy nie?

O kupowaniu używanego sprzętu komputerowego na pewno każdy już słyszał — powszechnie wiadomo, że jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, mające praktycznie same zalety. Komputery to jednak nie wszystko, w sprzedaży można też znaleźć poleasingowe urządzenia peryferyjne, na przykład drukujące. Czy warto się na nie decydować? Sprawdź!

Czym są drukarki poleasingowe?

Podobnie jak komputery, drukarki poleasingowe to urządzenia pochodzące z firm, w których zwykle były użytkowane przez krótki czas. Są one znacznie tańsze niż nowy sprzęt, a jednocześnie nie są stare ani mocno zużyte. Czy jednak na pewno? Wszak w biurach zawsze się drukuje, czy wobec tego można mieć pewność, że używany sprzęt będzie nadawał się do dalszego korzystania z niego przez dłuższy czas? Tak, ponieważ przeznaczone na sprzedaż sprzęty są drobiazgowo sprawdzane, serwisowane i czyszczone. Poza tym firmy stawiają na urządzenia wysokiej jakości, cenionych marek, wobec czego nawet intensywna eksploatacja im nie szkodzi. Wybierając używane drukarki renomowanych firm, można mieć pewność, że będzie się z zadowoleniem korzystać z nich długi czas, a ceny są nieporównywalnie niższe niż w sklepach.

Kiedy warto wybierać?

Na zakup takiego sprzętu często decydują się prywatni nabywcy, chcący zaoszczędzić na kupnie wytrzymałych urządzeń prestiżowych marek, znanych z wyrobów wysokiej jakości. Jednak wyposażenie poleasingowe może być dobrym wyborem także do firm, na przykład w przypadku, gdy przedsiębiorca dopiero zaczyna swą działalność i chce zaoszczędzić na kosztach wyposażenia biura.

Gdzie szukać ofert?

Podmiotów oferujących używany sprzęt komputerowy i peryferyjny nie brakuje, ale na pewno najlepiej jest szukać takich ofert w sieci. Pozwala to wybrać naprawdę dobre warunki oraz gwarantuje szeroki wybór produktów. Oczywiście najlepsi sprzedawcy służą swoją poradą przy zakupach.