Loading...
Technologie

Firma z Gdańska, a pozycjonowanie stron

O tym, że osiągnięcie wysokiego miejsca na liście odnośników wyszukiwarki jest ważne, wie już niemal każdy przedsiębiorca. Wielu właścicieli firm zastanawia się jednak, czy warto dążyć do zdobywania TOP 10 na rynku lokalnym. Czy zlecenie geograficznego pozycjonowania strony ma sens? Sprawdź, dla kogo jest ta usługa.

Co to znaczy pozycjonowanie lokalne?

Żeby zrozumieć, czym jest ten proces, należy przyswoić wiedzę dotyczącą jego ogólnego charakteru. Są to czynności, których celem jest uzyskanie dla danej strony miejsca przynajmniej w pierwszej dziesiątce odnośników wyświetlanych przez Google. Usługa lokalna nastawiona jest na ten sam efekt, ale w przypadku posługiwania się frazami geograficznymi, czyli takimi, które precyzują miejsce, gdzie działa przedsiębiorstwo.

Dla przykładu, jeśli klient szuka agencji ze swojego miasta (bo chce mieć bezpośredni kontakt ze specjalistą), która świadczy usługi SEO, do wyszukiwarki najprawdopodobniej wpisze frazę: „pozycjonowanie stron Gdańsk”. Czynnik geograficzny jest tu bardzo ważny. Przedsiębiorstwo, które nie wprowadzi do swoich działań SEO słowa lokalizującego, skazuje się na niewidoczność dla osób szukających podaży w najbliższej okolicy. Czy to jednak znaczy, że każda firma powinna promować się w ten sposób? Zdecydowanie nie. Zatem dla kogo jest ta usługa?

Kto powinien stawiać na frazy lokalne?

Dążenie do widoczności w wyszukiwarce dla ogólnych słów kluczowych to usługa dla każdego przedsiębiorstwa, które chce osiągnąć sukces w sieci. Aktywność nastawiona na promocję lokalną kierowana jest z kolei wyłącznie do wybranych. Jej celem jest pozyskanie odbiorcy znajdującego się w pobliżu, który nie chce pomocy od podmiotów znacznie oddalonych, gdzie kontakt bezpośredni jest niemożliwy.

Dlatego z pozycjonowania stron w Gdańsku powinny korzystać firmy prowadzące nie tylko biznes w sieci, ale przede wszystkim w trybie stacjonarnym, czyli mające swoją siedzibę w tym mieście, w której obsługiwani są zainteresowani, czy prowadzona jest sprzedaż.

Zalety geograficznego pozycjonowania

Zadaniem tego procesu jest osiągnięcie miana lidera w branży w danej miejscowości, dotarcie do kontrahentów mieszkających niedaleko. Specjaliści budują rozpoznawalność marki na lokalnym rynku. Może to być czynność dodatkowa, która uzupełnia pracę z ogólnymi frazami lub stanowiąca jedyny sposób promocji.

Wybieraj najlepszych – bądź najlepszy

Żeby osiągnąć sukces w tego typu działaniach, trzeba być naprawdę doświadczonym specjalistą, który dysponuje szeroką wiedzą oraz wysokimi umiejętnościami, a także znajomością trendów internetowych. Z tego powodu każdy przedsiębiorca, marzący o tym, by podbić sieć oraz lokalny rynek i znacznie zwiększyć swoje zyski, powinien współpracować tylko z renomowaną agencją SEO.