Loading...
Technologie

Generator dwutlenku chloru – zalety

Generator dwutlenku chloru – zalety

Istnieje wiele metod przeznaczonych do usuwania zarazków z wody. W ostatnich latach coraz popularniejsze stają się generatory dwutlenku chloru. Mają one wiele atutów, które sprawiają, że lepiej działają one w stosunku do swoich konkurentów. Czym są, jak funkcjonują i kiedy okażą się przydatne? Sprawdź!

Generator dwutlenku chloru w walce z legionellą

Jedną z najgroźniejszych bakterii skażających ciecz użytkową i pitną jest legionella. Zarażenie nią może wywołać legionellozę, czyli chorobą mogącą prowadzić nawet do śmierci. Generator dwutlenku chloru to urządzenie, którego zadaniem jest zabijanie tych prątków i uzdatnianie wody.

Maszyna wykazuje olbrzymią skuteczność. Badania pokazują, że CLO2 potrafi być nawet 10 razy efektywniejsze w walce z bakterią legionelli od innych urządzeń wykorzystujących odmienne środki biobójcze. 

Jak działa generator dwutlenku chloru?

Tym, co wyróżnia to urządzenie, jest fakt, że uzdatnianie cieczy dwutlenkiem chloru przyczynia się nie tylko do zabijania samego patogenu, ale również środowiska, które sprzyja jego powstawaniu. Neutralizator usuwa zatem bakterię, ale też zapobiega jej ponownemu pojawianiu się. CLO2 zwalcza mikroorganizmy przez uniemożliwienie w nich transportu składników odżywczych. W przeciwieństwie do innych możliwych rozwiązań, w tym przypadku dochodzi do pozbywania się skutku, ale też przeciwdziałania przyczynie. 

Generatory CLO2 – skuteczność i bezpieczeństwo

Największym atutem jest oczywiście olbrzymia skuteczność. Jednak na tym nie kończą się zalety. Specjaliści zauważają, że generator dwutlenku chloru jest nie tylko efektywny, ale też bezpieczny. Wykorzystywany gaz biobójczy jest tzw. bezwodnikiem kwasowym, a zatem w kontakcie z wodą nie wywołuje hydrolizy, mogącej prowadzić do wybuchu. Nie ma też destrukcyjnego wpływu na rury i nie uszkadza infrastruktury.