Loading...
Biznes i Finanse

Jak dbać o hydrauliczny silnik wolnoobrotowy, aby wydłużyć jego żywotność?

Jak dbać o hydrauliczny silnik wolnoobrotowy, aby wydłużyć jego żywotność?

Ciśnienie płynu znajdującego się w instalacji hydrauliki siłowej można wykorzystać do wprawiania w ruch wałów napędowych. Właśnie tak działa hydrauliczny silnik wolnoobrotowy, który znajduje szerokie zastosowanie w maszynach przemysłowych. Prawidłowo eksploatowany odwdzięczy się długą żywotnością, dlatego sprawdź już teraz, jak o niego dbać!

Dlaczego hydrauliczny silnik wolnoobrotowy dobrze sprawdza się w maszynach przemysłowych?

W porównaniu do odpowiedników elektrycznych hydrauliczne jednostki napędowe cechują się znacznie wyższą mocą przy stosunkowo niewielkiej liczbie obrotów na minutę. Do tego są tanie w eksploatacji, bardzo proste w obsłudze i zajmują relatywnie niewiele miejsca. W efekcie doskonale nadają się do napędzania maszyn, w których wymagany jest bardzo duży moment obrotowy. Hydrauliczne silniki wolnoobrotowe znajdują zastosowanie zarówno w urządzeniach przemysłowych, jak i rolniczych, w tym np. rozrzutnikach, owijarkach czy kosiarkach.

Jak dbać o hydrauliczny silnik wolnoobrotowy?

Prawidłowo eksploatując te urządzenia, znacząco wydłużysz ich żywotność, co każdej firmie przyniesie duże oszczędności. Użytkując wolnoobrotową, hydrauliczną jednostkę napędową pamiętaj, aby:

  • unikać sytuacji, w których będzie ona pracować ze zmienną prędkością obrotową – jeśli skoki są duże, przyczyniają się one do szybszego zużycia podzespołów,
  • stosować wysokiej jakości, prawidłowo dobrany olej,
  • regularnie wymieniać filtry.

Jednocześnie bardzo istotne jest to, aby prawidłowo dobrać silnik do charakteru prac, jakie będą z jego pomocą realizowane. Szukając tego idealnego, warto zdać się na wsparcie specjalistów, którzy zaproponują odpowiednią jednostkę napędową.

Zamawiaj silniki wolnoobrotowe u sprawdzonych sprzedawców!

Jakość wykonania tych jednostek napędowych także ma bardzo istotny wpływ zarówno na wydajność ich działania, jak i żywotność. Z tego powodu warto kupować je od sprawdzonych sprzedawców, którzy dostarczają wysokiej klasy silniki wolnoobrotowe. Odpowiednio dobrane do potrzeb pod kątem parametrów technicznych będą inwestycją na długie lata.