Loading...
Moda i Styl

Jak dobrać damski portfel?

Dodatki galanteryjne —  ich wygląd i jakość —  powinny być ważne dla każdego eleganckiego człowieka. Zdają sobie sprawę z tego zwłaszcza panie, które z wielką uwagą dobierają nie tylko torebki, ale też portfele. Dowiedz się, na jaki model postawić, by dobrze spełniał swoje funkcje.

Portfel damski —  duży czy mały?

Dostępne w sprzedaży produkty znaleźć można w różnych wielkościach i kształtach. Na duże prostokątne modele stawiają zwłaszcza osoby trzymające w portfelu nie tylko pieniądze, ale też liczne wizytówki czy ważne kwity. W przypadku takich artykułów można też uniknąć składania banknotów oraz łatwiej jest nimi płacić. Małe portmonetki są zaś dobrym wyborem na przykład gdy płaci się głównie kartą, a dodatkowo preferuje się niewielkie torebki. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że solidne, większe modele mogą być dość ciężkie i istotnie powiększać ciężar torby.

Klasyka czy nowoczesność?

Panie szczególnie ceniące sobie klasyczną elegancję na pewno zechcą postawić na ponadczasowy damski portfel, czyli wykonany ze skóry, naturalnej lub ekologicznej, w standardowym kolorze, jak czerń czy czerwień, ewentualnie brąz albo beż. Jednak w sprzedaży znaleźć można przeróżne warianty jeśli chodzi o kształty, kolory, a nawet wzory. Oczywiście przy tym proponowane są też modele matowe i lakierowane, gładkie i tłoczone, a także przypominające fakturą skórę węża czy krokodyla.

Jaki materiał?

Dodatek ten jest stale użytkowany, a przenoszenie go w torebce powoduje, że narażony jest też na uszkodzenia takie jak porysowanie przez klucze czy inne przedmioty. Chcąc cieszyć się nienagannym wyglądem portfela przez długi czas, trzeba szczególną uwagę zwrócić na jego jakość. Najlepszym wyborem jest oczywiście naturalna skora, która jest też najbardziej elegancka. Gdy jednak nie chce się wybierać tego materiału, na przykład ze względów ideologicznych, wystarczy wybrać produkt renomowanej firmy, by dobrze pełnił swoje funkcje nawet w przypadku innych tworzyw.

Elegancki portfel niezbędny eleganckiej kobiecie

Z posiadania tego dodatku nie da się zrezygnować, warto zatem dobrać go dobrze, by służył długo, a także stanowił świetny duet z elegancką torebką.