Loading...
Moda i Styl

Jak przygotować siedzisko dla psa w aucie?

Wiele czworonogów uwielbia podróżować, zabierać je z sobą lubią też ich właściciele. Obecnie coraz częściej bierze się psy na przykład na weekendowe wypady czy wakacje, nie mówiąc o krótkich wycieczkach, jak wypady w plener. Mając to w zwyczaju, warto zatroszczyć się o odpowiednie przygotowanie siedziska dla psa, by podróżowało mu się wygodnie i bezpiecznie. Sprawdź, co dobrze będzie wybrać.

Czego potrzebuje pies podczas podróży?

Psy zdecydowanie nie są tak wymagające jak koty, nie muszą mieć miękko wyściełanego siedziska czy poduszki. Jedyne, czego potrzebują, to bliskość właścicieli, a także postoje co jakiś czas, w których trakcie mogą nieco pobiegać, załatwić potrzeby fizjologiczne, napić się wody i być może spożyć posiłek. Jednak nie warto rezygnować z posiadania odpowiednich akcesoriów do przewożenia psa w aucie, gdyż jest to kwestia wygody, estetyki oraz, o czym często się zapomina, bezpieczeństwa.

Jak zapewnić pupilowi bezpieczeństwo?

Nawet mając grzecznego psa, który zajmuje wyznaczone mu miejsce w aucie i pozostaje w nim przez całą podróż, nie można mieć pewności, że kiedyś to się nie zmieni. Psy to wrażliwe zwierzęta, mogą zatem na przykład przestraszyć się dużego hałasu. Nigdy nie wiadomo, co zdarzy się na drodze, a nieprzewidziane, gwałtowne reakcje pupila bywają groźne dla niego samego oraz innych pasażerów auta, jak i innych uczestników ruchu. Oszalały ze strachu pies w aucie to wielkie zagrożenie, może bowiem na przykład spowodować utratę kontroli nad autem przez kierowcę. Zawsze też trzeba pamiętać o ryzyku wypadku, kolizji, a nawet gwałtownego hamowania. Niczym niezabezpieczony pupil może w czasie takich wydarzeń doznać poważnych urazów lub nawet stracić życie! Na pewno zatem położenie kocyka na fotelu w celu jego ochrony przed brudem i sierścią to za mało!

W sprzedaży znaleźć można między innymi specjalne uprzęże do przypinania zwierzaków pasami, jak również siedziska dla psa w formie sztywnych mat, pozwalających wydzielić pupilowi ograniczoną przestrzeń. Takie produkty są zdecydowanie godne uwagi, także ze względu na wymoszczenie ich miękką gąbką.

Komfort i bezpieczeństwo w jednym

Zadbanie o wygodę i bezpieczeństwo podczas podróży jest niezbędne nie tylko w przypadku ludzi, ale też zwierząt. Wyżej wymienione produkty świetnie się w tym sprawdzą, warto je więc wybrać.