Loading...
Moda i Styl

Kiedy wybrać majtki z wysokim stanem?

Kiedy wybrać majtki z wysokim stanem?

Kobiety mają do wyboru bardzo szeroki asortyment bielizny, nic więc dziwnego, że czasem mogą czuć się zagubione. Krój biustonosza trzeba dopasować przede wszystkim do budowy swojego ciała oraz wybieranych ubrań, ale jak to jest z majtkami? Kiedy na przykład warto wybrać fasony z wyższym stanem? Przeczytaj!

Wysoki stan —  kiedy się sprawdza?

Na rynku znaleźć można majtki klasyczne, z obniżonym stanem, a także z wysokim, czyli high waist. Dobór poszczególnych fasonów warto dostosować przede wszystkim do wybieranych ubrań —  jasne jest, że mając spodnie biodrówki, trzeba do nich zakładać takie same majtki, gdyż te z wyższym stanem mogą z nich zwyczajnie wystawać, co nie tylko fatalnie wygląda, ale też jest niewygodne. Poza tym majtki z wysokim stanem mają często działanie wyszczuplające, nawet kiedy nie posiadają długiego, sięgającego aż biustu pasa z elastycznego materiału. Modelować talię i biodra mogą nawet majteczki mające tylko nieco wyższy stan, jest to zatem dobry wybór dla kobiet mających w tych okolic za dużo tkanki tłuszczowej. Biodrówki mogą powodować powstawanie wałeczków tłuszczu nad ich linią, dlatego fason high waist będzie lepszym wyborem.

Jak dobrać takie majtki?

Kluczowy jest oczywiście rozmiar, gdyż za małe będą uciskać brzuch bądź zsuwać się z ciała, powodując skrajną niewygodę, za duże zaś nie spełnią dobrze swojej funkcji, zwłaszcza wyszczuplającej. Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie produkty tego rodzaju mają typowe działanie wyszczuplające —  przeciwnie, majteczki z podwyższonym stanem często należą do seksownej, zmysłowej bielizny, tak samo jak majtki od bikini o takim kroju, które zresztą od jakiegoś czasu są bardzo modne i wybierane nie tylko przez panie chcące ukryć niedoskonałości ciała.

Oczywiście w tym przypadku obowiązują też takie same, podstawowe zasady jak dotyczące każdej innej bielizny —  najlepiej stawiać na artykuły z wysokogatunkowych materiałów, przede wszystkim naturalnych, takie bowiem są najbezpieczniejsze i najzdrowsze dla wrażliwych okolic intymnych.

Piękna bielizna i wygoda

Odpowiedni dobór bielizny ma ogromne znaczenie —  dla komfortu, samopoczucia, wyglądu, a nawet zdrowia, nie powinno się zatem takich zakupów robić pochopnie. Największy wybór dobrych jakościowo produktów zapewni sklep internetowy.