Loading...
Motoryzacja

Kratownice i półki siatkowe do regałów paletowych – zalety

Wyższe bezpieczeństwo pracowników, sprawniejsza organizacja przestrzeni w magazynie… to tylko dwie z licznych zalet zapewnianych przez dodatkowe akcesoria do regałów paletowych. Dużo korzyści daje stosowanie m.in. kratownic i elementów siatkowych. Jakie korzyści płyną z ich wykorzystania? Przeczytaj ten tekst!

Lekka konstrukcja

Elementy wykonane z krat mają zasadniczą przewagę nad pełnymi modelami, np. ze stali lub płyt wiórowych. W porównaniu z nimi są dużo lżejsze, a jednocześnie – zapewniają wysoką odporność na obciążenia. Chodzi w szczególności o takie części jak półki siatkowe. Nieco lżejsze są panele półkowe z siatek. Choć charakteryzują się mniejszą nośnością, to świetnie spisują się właśnie tam, gdzie obciążenia nie są tak duże, czyli np. przy składowaniu kartonów.

Dobre zabezpieczenie towaru i wyższa ochrona pracowników magazynu

Tego typu elementy wykorzystuje w formie systemu ochronnego. Panele z kraty montuje się np. na tylnych słupach regałów paletowych. W ten sposób zabezpieczają przed przypadkowym upadkiem towarów z dużych wysokości. Co więcej – nierzadko wykorzystuje się je do osłonięcia maszyn, których praca mogłaby powodować potencjalne niebezpieczeństwo. Dzięki temu produkty są lepiej chronione przed zniszczeniem, a pracownicy mogą być spokojniejsi o swoje zdrowie podczas wykonywania obowiązków.

Wentylacja dla produktów na paletach

W wielu sytuacjach bardzo ważne jest to, aby zapewnić składowanym towarom stosowną wentylację i możliwość ociekania z różnych płynów. Takie warunki wymagane są w chłodniach, jak i wszędzie tam, gdzie składuje się np. żywność. Wykorzystując półki siatkowe lub inne elementy wykonane z krat, poprawia się cyrkulację powietrza, co może przełożyć się m.in. na zwiększenie trwałości przechowywanych na paletach artykułów.

Dowiedz się, gdzie kupić najlepsze akcesoria do regałów paletowych!

Wymienione powyżej zalety to jedynie kilka przykładów, dlaczego warto sięgnąć po elementy siatkowe czy kratownice do zbudowania regałów panelowych. Ważne jednak, aby wybierać części pochodzące od sprawdzonych producentów. Już teraz więc zapoznaj się z ofertami różnych firm i znajdź najlepszą dla siebie.