Loading...
Uroda i Zdrowie

Okulistyka dziecięca w Poznaniu — kiedy należy skorzystać z usług specjalisty?

Okulistyka dziecięca w Poznaniu — kiedy należy skorzystać z usług specjalisty?

Problemy ze wzrokiem często przypisywane są głównie dorosłym, jako że kojarzy się je z naturalnym pogorszeniem się widzenia na skutek wieku czy uszkodzeniem w wyniku na przykład pracy przy komputerze. Niestety jednak kłopoty takie nie omijają także najmłodszych, toteż istnieje taka dziedzina jak okulistyka dziecięca. Przeczytaj, kiedy konieczne może być skorzystanie z jej usług.

Problemy ze wzrokiem — możliwe już od urodzenia

Typowym problemem wieku dziecięcego, a konkretnie —  okresu noworodkowego i dziecięcego, jest ropienie oczu, związane z niedrożnością kanalików łzowych. Choć jasne jest, że problemy takie mogą budzić niepokój rodziców, zwykle są normalnym zjawiskiem, nie trzeba się zatem nimi martwić.

Zupełnie inaczej jest gdy chodzi o poważniejsze objawy, jak nietypowy wygląd oczu albo oka. Co ciekawe, wiele z takich zmian można łatwiej zauważyć na zdjęciu —  lepiej widać na nim na przykład nietypowy sposób odbijania światła przez źrenicę czy jej zmieniony kolor. Objawem skłaniającym do skorzystania z usług okulistyki dziecięcej w Poznaniu jest też na pewno tzw. uciekanie oka, mogące wskazywać na istnienie zeza. Do tego dochodzą wady wrodzone oraz podejrzenia nowotworów —  u dzieci może rozwijać się np. siatkówczak.

Lepiej dmuchać na zimne

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, a przy tym jego narząd jest dość wrażliwy, stanu oczu zatem nie wolno bagatelizować, zarówno u dorosłego, jak i dziecka. Jeśli u malucha dzieje się coś niepokojącego, można skonsultować się z pediatrą lub od razu umówić się na wizytę do specjalisty okulistyki dziecięcej.

Nie tylko okulary

W obecnych czasach do korekcji wad wzroku czy innych problemów w tym zakresie okulary wykorzystuje się już u bardzo małych dzieci, ale to tylko jedna z wielu dostępnych metod. Specjalista każdorazowo dobiera najlepsze rozwiązania —  często są to zabiegi, chirurgiczne czy laserowe.