Loading...
Motoryzacja

Półki siatkowe i inne akcesoria do regałów paletowych

Sprawne zarządzanie porządkiem w magazynie wymaga zastosowania odpowiednich rozwiązań technicznych. Do tego niezbędne są zarówno regały, jak i szereg akcesoriów, czyniących je jeszcze bardziej funkcjonalnymi. Jakie jeszcze dodatki warto wziąć pod uwagę przy planowaniu miejsca na składowany towar? Przeczytaj o tym teraz!

Szeroki katalog akcesoriów do regałów magazynowych

Dzięki temu, że do regałów paletowych można dobrać szereg akcesoriów, zarządzanie przestrzenią magazynu staje się łatwiejsze. Elementy wymienione poniżej stanowią istotną część takich produktów. Sprawdź je już teraz!

Półki siatkowe

Są to części konstrukcji umieszczane na stojących już belkach regału paletowego. Półki siatkowe są lekkie i łatwe w montażu, jednocześnie dając solidne podparcie składowanemu towarowi. Znajdują zastosowanie przy m.in. uszkodzonych paletach lub tych o innych niż standardowe wymiary.

Panele zabezpieczające

Często wykonane z siatek panele mocuje się do końcowych belek regałów. Z ich pomocą można zabezpieczyć pracowników przed produktami, które potencjalnie mogłyby spaść z danej platformy. Podobnie jak półki siatkowe, zapewniają towarom dobrą wentylację.

Tablice obciążeniowe

Element ten jest niezwykle ważny, choć spełnia „jedynie” zadanie informacyjne. Na takich tablicach umieszcza się dane dotyczące nośności znamionowej i wysokości poziomów składowania.

Łoża

Ruchome łoże znacznie ułatwia kompletację towarów przez uproszczenie dostępu do palet. Nie wymaga wyciągania ich w całości z konkretnego regału. Ma to dwa pozytywne efekty – z jednej strony przyspiesza pracę, a z drugiej – czyni ją bezpieczniejszą. Łoża mają jednak swoje ograniczenia wagowe, na co należy zwrócić uwagę.

Osłony

Części te pełnią funkcje ochronne – dla pracowników i regałów. Wyróżnia się m.in. osłony ram, słupów i tunelu.

Dobierz akcesoria odpowiednie do Twojego magazynu!

Praca w magazynie powinna być bezpieczna i wydajna. Akcesoria, o jakich mogłeś dowiedzieć się powyżej, znacznie usprawniają funkcjonowanie każdego składu, wpływając z jednej strony na skuteczność ochrony pracowników, a z drugiej – na ich wydajność. Dlatego najlepiej już teraz dobierz stosowne dodatki do regałów paletowych.