Loading...
Dom i Ogród

Rolety zewnętrzne podtynkowe w Poznaniu — o czym warto wiedzieć?

Rolety zewnętrzne podtynkowe w Poznaniu — o czym warto wiedzieć?

Osoby zdecydowane na montaż przesłon okiennych mają do wyboru wiele ich rodzajów. Podstawowy podział to ten na modele wewnętrzne i zewnętrzne. Rolety elewacyjne, czyli te drugie, zdobywają coraz większą popularność, między innymi dlatego, że chronią nie tylko przed słońcem, ale też przed uciekaniem ciepła zimą i, co jeszcze ważniejsze, przed włamaniami oraz hałasem. Znaleźć je można w wersji natynkowej i podtynkowej. Sprawdź, co warto wiedzieć o tych drugich.

Rolety zewnętrzne podtynkowe —  kiedy wykonuje się montaż?

Montaż rolet, których elementy umieszczane są pod tynkiem jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku klasycznej postaci natynkowej. Najwygodniej jest zrobić to na etapie budowy domu lub ewentualnie w czasie wymiany stolarki okiennej, np. w starszym budynku, ponieważ nadproże musi zostać odpowiednio przygotowane. Jeśli dla kogoś jest to utrudnieniem, firma oferująca rolety zewnętrzne podtynkowe w Poznaniu przypomina, że korzyścią jest możliwość wykonania warstwy ocieplenia, dzięki czemu przesłony nie tylko nie powodują uciekania ciepła zimą, ale wręcz zmniejszają ten problem o nawet 30%. Zdecydowania zatem jest to inwestycja, na jaką warto się zdecydować, gdyż można ograniczyć straty ciepła, latem zaś oszczędzić na klimatyzacji, a we wszystkie pory roku —  zapewnić domownikom komfort cieplny. A to nie koniec korzyści!

Liczne zalety, szeroka ochrona

Przesłony zewnętrzne, czyli elewacyjne, cieszą się coraz większą popularnością, bo choć kosztują więcej niż wewnętrzne, np. papierowe, rolety, zapewniają znacznie skuteczniejszą ochronę, nie tylko przed promieniami słonecznymi. Najwięcej osób wskazuje na fakt, że są trudną do pokonania przeszkodą dla włamywaczy, jest to zatem ważny element ochrony budynków czy mieszkań. Poza tym takie szczelne przesłony zapewniają doskonały komfort akustyczny. Warto pomyśleć o ich montażu kiedy np. mieszka się przy ruchliwej ulicy.

Postaw na przesłony zewnętrzne

Nie bez znaczenia jest też efektowny wygląd takich rozwiązań — mają zdecydowanie nowoczesny charakter.  Dobrze wykonane, są też trwałe, nie poddają się m.in. wpływowi czynników atmosferycznych czy intensywnej eksploatacji. Na pewno więc warto na nie postawić.