Loading...
Moda i Styl

Specjalne siedzisko dla psa, pasy czy coś jeszcze? Co warto wybrać do auta?

Podróżowanie z czworonożnym przyjacielem daje mnóstwo przyjemności, dla obu stron. To jednak także pewne obowiązki. Zabieranie psa do auta wymaga zadbania o jego komfort, a także bezpieczeństwo —  nie tylko samego zwierzaka. Sprawdź, co w związku z tym wybrać.

Pies potrzebuje odpowiedniego miejsca w aucie!

Jeśli komuś wydaje się, że pies może podróżować w przypadkowy sposób w samochodzie, to jest w błędzie. Co prawda nie ma przepisów jasno wskazujących na to, jak należy przewozić zwierzaka w aucie, na pewno jednak nie można pozwalać na sytuacje rodzące zagrożenia, a pies bez żadnego zabezpieczenia z pewnością je generuje. Sam zresztą nie jest bezpieczny, gdyż w razie kolizji czy choćby gwałtownego hamowania może doznać poważnych urazów, tak samo zresztą jak nieprzypięty pasami człowiek. Lepiej też zaoszczędzić sobie utrudnień związanych ze skakaniem nieokrzesanego psiaka po fotelach i pasażerach. Odpowiedniego miejsca, wydzielonego i zabezpieczonego, potrzebuje i szczeniak, i dorosły pies. Jak je urządzić?

Sam kocyk to za mało

Właściciele zabierający psa do auta znacznie częściej myślą o czystości i estetyce tapicerki niż o kwestiach bezpieczeństwa. Wybierają zatem różnego rodzaju podkłady, na których pies ma leżeć lub siedzieć w aucie. Warto jednak pamiętać, że koc czy ręcznik, choć nadają się do prania, wielkiej ochrony przed zabrudzeniami nie zapewnią. Znacznie lepszym wyborem może być sztywna mata pozwalająca stworzyć nieprzemakalne i odporne na brud oraz uszkodzenia siedzisko dla psa, które w dodatku jest łatwe w czyszczeniu. Jego ważną zaletą jest też fakt, że tworzy dla czworonoga wydzieloną przestrzeń, więc zabrudzenia i sierść nie będą roznoszone po całym wnętrzu. Pies nie będzie też miał możliwości podgryzać czy drapać innych elementów auta, jak zagłówki, fotele czy tapicerka drzwi.

Co z pasami?

Mając taką matę, można zrezygnować z przypinania psa pasami, a kiedy chce się postawić na takie właśnie rozwiązanie, trzeba zaopatrzyć się w specjalną uprząż. Warto też dobrać wówczas pokrowiec na siedzenie, które uchroni je przed zabrudzeniami i sierścią.

Podróż bezpieczna i komfortowa

Przyjemne w dotyku pokrowce, pasy uniemożliwiające przemieszczanie się zwierzęcia na ostrych zakrętach czy podczas silnego hamowania, a także wymoszczone gąbką siedziska to produkty, w jakie warto zainwestować. Właściciele docenią ich walory ochronne, a zwierzaki — wygodę użytkowania.