Loading...
Motoryzacja

Usługi złomowania i kasacji pojazdów w Sandomierzu – czym się różnią?

Usługi złomowania i kasacji pojazdów w Sandomierzu – czym się różnią?

Kolizje czy nieopłacalne w naprawie awarie samochodów to główne z powodów, dla których ich właściciele zgłaszają się do skupów. To sposób na szybkie sprzedanie pojazdu, bez konieczności żmudnego wystawiania ogłoszeń. Podczas kontaktu z firmą oferującą takie usługi, możesz spotkać się z propozycją kasacji lub złomowania auta – sprawdź, co je różni!

Czy kasacja pojazdu jest tym samym co złomowanie?

Złomowanie jest równoznaczne z utylizacją auta w dokładnie takiej postaci, jak zostanie przekazane przez jego właściciela. W tym przypadku skup wystawia zaświadczenie o realizacji takiej usługi. Z kolei kasacja oznacza, że pojazd trafi do stacji demontażu, która odzyska z niego sprawne części. Reszta zostanie poddana utylizacji. W tym przypadku skup wystawia właścicielowi auta standardową umowę kupna-sprzedaży.

Kasacja pojazdu czy złomowanie – na co się zdecydować?

Wybór jednej z powyższych opcji pozbycia się auta uzależniony jest od jego stanu. Na złomowanie zazwyczaj oddawane są samochody bardzo stare, których części nie mają już praktycznie żadnej wartości. Często są to również wozy całkowicie spalone czy po poważnych wypadkach. Auta wyceniane są na podstawie ich wagi i aktualnych cen złomu.

Wykonywana przez wiele firm m.in. z Sandomierza kasacja pojazdów jest bardziej opłacalna dla ich właścicieli w porównaniu do złomowania. Do wyceny bierze się pod uwagę ich stan techniczny, a więc wartość części możliwych do odzyskania.

Przeanalizuj oferty wielu skupów pojazdów

Pamiętaj, że aby odzyskać możliwie najwięcej pieniędzy za pojazd przeznaczony do złomowania lub kasacji, powinieneś zapoznać się z ofertami wielu skupów. Różnice pomiędzy poszczególnymi wycenami są bowiem nierzadko bardzo duże. Jednocześnie zwróć uwagę na to, czy wybrana przez Ciebie firma ma wymagane prawem zezwolenie na taką działalność.