Loading...
Technologie

Zalety usług cięcia laserem!

Zalety usług cięcia laserem!

Technika ta zdobywa coraz większą popularność na rynku związanym z obróbką rozmaitych materiałów. Przecinanie i tworzenie precyzyjnych kształtów przy zastosowaniu wiązki świetlnej o określonej długości fal ma wiele zalet.  Sprawdź, czym wyróżnia się ten proces, jakie ma plusy i dlaczego warto na niego postawić!

Olbrzymia precyzja

Obecnie specjaliści uważają usługi cięcia laserem za technikę obrabiania, która pozwala uzyskać największą precyzję pracy. Dlatego metoda ta jest polecana w przypadku, kiedy w grę wchodzi wykonanie powtarzalnego efektu. Dzięki niej zleceniodawca może liczyć na uzyskanie wielu identycznych przedmiotów. 

Obróbka laserowa jest zatem idealnym rozwiązaniem dla osób działających w branżach, w których margines błędu czy odstępstw od wzoru niemalże nie istnieje. 

Usługi cięcia laserem są uniwersalne

W przeciwieństwie do wielu innych technik cięcie laserami jest uniwersalne. Chodzi o to, że wiązka świetlna jest w stanie przeciąć metal, drewno, plastik, tkaniny, skórę, papier, a nawet żywność i inne. Metoda ta może być używana nie tylko do przedzielania materiałów, ale także tworzenia w nich ozdobnych wzorków itp. 

Jeden proces – brak dodatkowych działań

Kolejnym wyróżnikiem jest brak konieczności przeprowadzania jakichkolwiek dodatkowych działań, co znacznie skraca czas potrzebny na ukończenie zlecenia, a także redukuje koszty, jakie musi ponieść zleceniodawca. Usługi cięcia laserem są całkowitym procesem, niewymagającym końcowych obróbek. Dotyczy to nawet pracy z tkaninami, których brzegi po przedzieleniu są uszczelnione, nie strzepią się. 

Zanim zdecydujesz, skonsultuj się ze specjalistami! 

Efekt obróbki laserowej zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest dobór odpowiedniego rodzaju techniki. Czasami niezbędne może być zastosowanie wspomagaczy w postaci pewnych gazów. Dlatego klient, zanim zdecyduje się na złożenie zamówienia, powinien skonsultować się ze specjalistą.